Choć Polska jest w głównej mierze krajem równinnym, na jej południu nie brakuje miejsc, które warunkami nie ustępują w niczym tym alpejskim. Niestety, ceny w niektórych stacjach mogą konkurować z zachodnioeuropejskimi! Na szczęście, są miejsca, w których pojeździsz niewysokim kosztem, pozostając zadowolonym.

Tatry przyciągają swoim pięknem o każdej porze roku.

Większość Polaków uprawiających sporty zimowe zalicza w sezonie choć jeden tatrzański wypad na narty. Mieszkańcy Polski Zachodniej najczęściej trafiają w Karkonosze, które ofertą i bazą noclegową nie ustępują w niczym podhalańskim rejonom. Są jednak tacy, których w okolice Zakopanego ani Sudetów wcale nie ciągnie – preferują raczej bardziej spokojne i przyjazne dla początkujących miejsca na narty, takie jak bieszczadzkie Ustrzyki Dolne i okoliczne miejscowości.

O wyborze miejsca decyduje wiele czynników, wśród których najważniejsze stanowią:

  • bogactwo bazy noclegowej
  • oferta gastronomiczna
  • ilość stacji narciarskich w pobliżu
  • rodzaje wyciągów
  • długość tras
  • stopnie trudności tras
  • naturalny śnieg czy sztuczne naśnieżanie
  • ilość odwiedzających

Dla wielu osób decydującym aspektem okazuje się jednak cena skipassów. Te mogą znacząco się od siebie różnić nawet w ramach jednego regionu. Poniżej znajdziesz zestawienie cen, dzięki któremu zyskasz ogólne rozeznanie w kwestii cen bez konieczności przeglądania ofert każdego ośrodka z osobna.

                        Tatry

Na Podhalu możesz skorzystać z Tatra Super Ski.

W ogólnym ujęciu, Tatry można uznać za najdroższe miejsce na wypad na narty w Polsce, zarówno pod kątem skipassów, jak również noclegów i innych kosztów. Wartym uwagi rozwiązaniem w przypadku wypadu w Tatry jest kupno Super Ski – projektu łączącego ośrodki narciarskie Podhala, ale też Beskidu, Spiszu i Pienin.

Za sześciodniowy karnet Tatry Super Ski, upoważniający do zjazdów między innymi w Białce Tatrzańskiej, ale też po słowackiej stronie Tatr, zapłacisz w sezonie 540 zł, a poza nim – 510 zł (Ceny z oficjalnej strony w sezonie 20/21). Jak widać, różnica w cenach nie jest więc tak znacząca. To atrakcyjna oferta z uwagi na możliwość korzystania z kilkudziesięciu stacji. Przy okazji kupna dwudniowego skipassu tylko na Kasprowy Wierch cena wynosi około 200 zł, co potwierdza atrakcyjność tego rozwiązania.

                        Karkonosze

Zarówno Tatry, jak i Karkonosze mają swój urok.

Standardowy ski-pass sześciodniowy w Karkonoszach, a konkretniej w Karpaczu, to koszt rzędu 300-350 zł. Właściciele stacji kuszą jednak potencjalnych klientów promocjami, dzięki którymi co roku można zdobyć karnet nawet w cenie 250 złotych. Jak widać, Karkonosze są nieco tańsze niż Podhale. Warto też pamiętać, że w tamtych rejonach wciąż nie powstał żaden projekt łączący ze sobą ośrodki narciarskie, przez co karnet do każdego z nich wykupuje się osobno.

Jak zaoszczędzić na skipassie?

Dobrym pomysłem na ograniczenie wydatków związanych z kupnem skipassa na narty jest wybór zakupu przez Internet. Online można upolować naprawdę korzystne cenowo warianty i promocje. Często skipassy online są nawet o 40% tańsze. Oprócz niższych kosztów unikasz w ten sposób również kolejek po bilety, przez co więcej czasu możesz poświęcić na jazdę.

Szukasz wysokiej jakości wyposażenia na narty, które nie będzie kosztować milionów? Sprawdź bogatą ofertę naszego sklepu. Oferujemy produkty renomowanych marek w konkurencyjnych cenach.