Pierwsze próby jazdy na snowboardzie bywają trudne – zarówno jeśli jesteś całkowitym nowicjuszem w dziedzinie sportów zimowych, jak również jeśli przesiadasz się na deskę z nart. Nasza lista najczęstszych błędów pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych wrażeń.

Snowboarding to wspaniały sport, który otwiera przed entuzjastami sportów zimowych nowe możliwości w kwestii ewolucji i tricków, oraz oczywiście mnóstwo adrenaliny. Jeśli zaopatrzyłeś się już w nową deskę snowboardową, ale przed Tobą wciąż pierwsza próba, zapoznaj się z naszymi poradami. Błędy, które wymieniliśmy poniżej, najczęściej zdarzają się początkującym snowboardzistom.

#1 Rezygnacja z wykupienia lekcji jazdy na snowboardzie

Niezależnie od tego, czy zaczynasz przygodę z nartami, czy ze snowboardem, nie warto rezygnować z pierwszej lekcji z instruktorem. W przypadku snowboardingu jest to szczególnie ważne, ponieważ jest to sport uznawany za bardziej kontuzyjny. Najistotniejsza, oprócz prowadzenia deski snowboardowej,  jest w jego przypadku nauka upadania, która uchroni Cię przed poważnymi urazami.

#2 Wiara we własne (narciarskie) umiejętności

Narciarze i snowboardziści są dosyć kategoryczni w swoich preferencjach dotyczących sportów zimowych. Są jednak również tacy, którzy, raz spróbowawszy snowboardu, już nie wracają na narty, całkowicie zakochując się w desce (odwrotne przypadki również się zdar Jeśli Ciebie również kusi, aby spróbować, nie zakładaj, że Twoje narciarskie obycie wystarczy. Snowboard wymaga zupełnie innego ustawienia i prowadzenia, a nauki wyniesione z jazdy na nartach mogą wręcz utrudnić Ci robienie postępów. Dlatego nie rezygnuj z lekcji!

#3 Miej oczy dookoła głowy!

W przypadku jazdy na snowboardzie widoczność jest nieco bardziej ograniczona niż w przypadku narciarstwa ze względu na przybieraną pozycję. Stojąc bokiem, trudniejsze jest unikanie zderzeń. Często zdarzają się one zwłaszcza przy skręcaniu tylną krawędzią. Warto zachować wytężoną uwagę – i oczywiście zabezpieczyć się kaskiem.

#4 Zakup wyspecjalizowanej deski snowboardowej

Podobnie jak w przypadku nart, na początku warto zaopatrzyć się w deskę, która ma uniwersalne zastosowanie. Nadmierna wrażliwość na ruchy czy łatwe osiąganie dużych prędkości to cechy, które nie są ważne dla początkującego snowboardzisty. Deski do zadań specjalnych, jak choćby te freestyle’owe, mogą sprawić, że Twoje początki w tym sporcie zimowym będą znacznie trudniejsze. Szukasz wysokiej jakości deski snowboardowej? Sprawdź szeroki przekrój wariantów w naszym sklepie. Oferujemy deski najlepszych marek w atrakcyjnych cenach.

Jazda na snowboardzie powinna być nie tylko pełna adrenaliny, ale również bezpieczna.
Po odpowiednim przygotowaniu będziesz jeździć na desce bez strachu.
Jazda na desce jest łatwiejsza, gdy rozpoczniesz jej przygotowania od lekcji.