Narciarzem – nawet tym najmłodszym – jest się przez cały rok. Jakie sporty pomogą maluchowi w ukojeniu tęsknoty za sportami zimowymi, a przy tym przygotują go do nadchodzącego sezonu?  Zadbaj, aby Twoje dziecko było w formie!

Maluchy – zwłaszcza te, mieszkające w mieście – potrzebują dużej ilości ruchu. Po pierwsze, wspomaga on prawidłowy rozwój. Po drugie – pomaga im się ,,wybiegać” i pozbyć nadmiaru energii, która w innym wypadku nie może znaleźć ujścia. Większość dzieciaków, które miały okazję spróbować już jazdy na nartach, jest całkowicie zakochanych w tym sporcie i nie wyobraża sobie żadnej zimy bez wyjazdu w góry.  Jednak mały narciarz powinien ćwiczyć również poza sezonem – to nie tylko pozwoli mu uwolnić swoją energię, ale również utrzymać formę, co jest niezwykle ważne, aby kolejny sezon przetrwać bez jakichkolwiek kontuzji. Które sporty sprawdzą się w przypadku maluchów?

Joga dla dzieci

Choć joga kojarzy się nam zazwyczaj z medytacyjną aktywnością, która przyciąga przede wszystkim dorosłych, również dzieci mogą uprawiać ją z przyjemnością. Nie musi wcale być nudna! Osoby wykwalifikowane w prowadzeniu jogi dla dzieci doskonale wiedzą, jak uczynić praktykę bardziej zajmującą dla dzieci. Fantazyjne nazwy asan, najczęściej nawiązujące do różnych zwierzątek, ćwiczenia oddechowe w formie zabawy, rozciąganie w ruchu – te modyfikacje sprawiają, że joga fantastycznie sprawdza się jako dziecięcy sport.

narty juniorskie
Mały narciarz potrzebuje ruchu cały rok!

Dlaczego joga to dobry pomysł na aktywność dla małych amatorów nart juniorskich? Przede wszystkim ze względu na to, że znakomicie rozwija równowagę poprzez zabawę. Balans jest niezwykle ważny w przypadku sportów zimowych. Joga rozwija również uważność i umiejętność skupienia się. Wzmacnia równomiernie wszystkie mięśnie ciała i kręgosłup, a przy tym stanowi znakomite narzędzie do rozciągania. Czy można wyobrazić sobie lepszy sport na wiosnę, lato i zimę dla małego narciarza?

Trickboard

Korzystanie z trickboardu nie jest w Polsce tak częste, jak być powinno – ta niepozorna deska to w końcu najlepsze narzędzie do utrzymania formy narciarza poza sezonem. Mitem jest, że mali amatorzy nart juniorskich czy snowboardu nie mogą z niego korzystać. W naszym sklepie znajdziecie trickboardy, które sprawdzą się również dla młodszych miłośników sportów zimowych. Ćwiczenia na trickboardzie mogą być wykonywane na wiele różnych sposobów. W przypadku dzieci, ważna jest obecność opiekuna, który zaprezentuje mu określone ćwiczenia i będzie sprawował pieczę nad jego bezpieczeństwem. Trickboard może stanowić znakomite uzupełnienie ćwiczeń korekcyjnych – korzystanie z niego ułatwia korygowanie wad postawy.

narty juniorskie
Sporty grupowe rozwijają wiele dobrych cech w małych narciarzach.

Sporty grupowe

Jazda na nartach juniorskich zdecydowanie nie należy do sportów grupowych – ale poza sezonem warto zadbać o to, by maluch w nich uczestniczył. Przede wszystkim dla przysłowiowego ,,wybiegania”, jednak nie tylko. Uprawiając sporty grupowe, maluch wykształca w sobie wiele ważnych umiejętności związanych ze współpracą z innymi. To procentuje na stoku – dziecko bierze wtedy pod uwagę potrzeby innych jego użytkowników.