Początki – zwłaszcza na stoku – bywają trudne. Konieczność opanowania techniki może sprawić spore trudności małym narciarzom.  Możesz im to ułatwić na kilka sposobów – między innymi dobierając odpowiedni sprzęt. Jak przygotować się do debiutu malucha na stoku?

Sprzęt narciarski dla dzieci – jak dobrać?

Dzieci szybko uczą się nowych umiejętności, dlatego bez obaw – z pewnością złapią podstawy jazdy na nartach jeszcze szybciej niż Ty sam! Zanim to jednak nastąpi, muszą przebrnąć przez pierwsze trudności. Dobór odpowiedniego sprzętu niewątpliwie to ułatwia. Ponadto, warto zainwestować w szkółkę. Nawet rodzic, będący wirtuozem jazdy, może polec w starciu z próbami przekazania wiedzy swojemu dziecku. Uczenie – zwłaszcza maluchów – wymaga wiedzy i odpowiedniego podejścia, które instruktorzy wypracowują przez lata.

Wykupienie kilku lekcji z profesjonalistą znacznie przyspieszy przyswajanie umiejętności przez dziecko, a poza tym pozwoli mu poczuć się pewnie i bezpiecznie. To podstawa dla każdego rodzica, który chce zainwestować w rozwój malucha! Przejdźmy jednak doboru sprzętu narciarskiego – bo to przede wszystkim on wpływa na komfort, bezpieczeństwo i tempo postępów dziecka.

sprzęt narciarski
Buty narciarskie nie mogą być za duże ani za małe, aby dziecko miało 100% komfortu.

Narty juniorskie – na co zwrócić uwagę?

Dobór sprzętu zaczyna się od nart. Kupując wyposażenie dla dziecka, wybieraj wyłącznie wśród nart juniorskich, nawet jeśli szukasz sprzętu narciarskiego dla nastolatka. Są one przystosowane do potrzeb młodych amatorów sportów zimowych, mając odpowiednie taliowanie, wagę i nie tylko. Oczywiście, podstawą przy doborze nart jest odpowiednia długość. Na naszym blogu znajdziesz szczegółowy przewodnik, w którym opisano, jak dobrać rozmiary sprzętu do wzrostu dziecka.

Buty narciarskie do nart juniorskich – jak je kupować?

Wbrew pozorom to nie narty, a właśnie buty narciarskie w największym stopniu determinują komfort na stoku. Muszą być dobrane idealnie – nie mogą być ani za ciasne, ani zbyt duże. Pierwsza opcja grozi obtarciami, odparzeniami, co szybko doprowadzi do znacznego dyskomfortu. Druga zmniejsza z kolei kontrolę nad nartami, ponieważ przez luz w bucie stopy tracą kontakt z podłożem. Dziecko może próbować ją odzyskać, podkurczając palce, co również prowadzi do bólu.

sprzęt narciarski
Narty powinny mieć długość dopasowaną do wzrostu dziecka.

Kask narciarski – jak dobrać?

Rodzicom często zdarza się kupować wyposażenie ,,na zapas”. Zdają sobie bowiem sprawę, że dziecko prawdopodobnie szybko wyrośnie ze sprzętu narciarskiego. Nie jest to jednak wskazana metoda – zarówno w przypadku butów, jak również kasku. Zwłaszcza ten drugi element wyposażenia powinien być dopasowany w taki sposób, aby przywierał do głowy. Jakikolwiek luz generuje ryzyko kontuzji przy upadku – kask może zsunąć się pod wpływem siły uderzenia. Szukasz sprzętu narciarskiego, który w 100% będzie odpowiadał dziecięcym potrzebom? Sprawdź szeroką ofertę, dostępną w naszym sklepie.