Tęsknisz za snowboardem podczas letnich miesięcy? Upalne dni możesz wykorzystać na trening, który wzmocni Cię i przygotuje na przyszły sezon! Sprawdź, jak ćwiczyć na trickboardzie, aby zachować sprawność jako snowboardzista.

O trickboardzie pisaliśmy już dość dużo. To coraz popularniejsza forma ćwiczeń, do której zachęcamy nie tylko ze względu na korzyści związane z trenowaniem równowagi, która jest istotnym elementem jazdy na desce, ale też wiele innych benefitów. Wiecie już, że trickboard pomaga też wzmacniać mięśnie i korygować wady postawy. No dobrze – ale jak na nim ćwiczyć, by uzyskać zadowalające efekty? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Trickboard – jak ćwiczyć?

Zazwyczaj trickboardy sprzedawane są w zestawie ze specjalnym wałkiem. Deskę, która przypomina miniaturowy snowboard swoim kształtem, stawia się na wałku. Dzięki temu, przyrząd jest idealny to doskonalenia balansu. Możesz wykonywać na nim najróżniejsze ćwiczenia. Jakie? Najpopularniejsze są proste przysiady. Wykonywane zwyczajnie, są często uznawane za dość prymitywne ćwiczenie, ale w istocie jest znakomite, jeśli zależy Ci na wzmacnianiu dolnych partii ciała, a w szczególności brzucha i ud. Na trickboardzie nabiera dodatkowego wymiaru – schodząc w dół, musisz złapać balans. Wykonując to ćwiczenie, zadbaj o to, aby nie wychodzić stopami poza linię kolan.

Trickboard
Snowboardziści poczują efekty ćwiczeń na trickboardzie w kolejnym sezonie.

Trickboard – ćwiczenia idealne dla snowboardzistów

Przysiad zaliczony? A więc czas na nieco bardziej wymagające ewolucje. Ustaw stopy w taki sposób, w jaki stoisz na snowboardzie. Następnie zegnij tylną nogę w kolanie i przyklęknij. Nie udaje Ci się to? Bez obaw – z początku trickboard może naprawdę dać w kość, zwłaszcza osobom, które odwykły od ćwiczenia równowagi.

Ćwicząc na trickboardzie, pamiętaj o różnych partiach ciała. Wbrew pozorom, ćwiczenie mięśni brzucha z jego wykorzystaniem może być łatwe i przyjemne. Spróbuj wykonać choćby popularną deskę – pozycję, którą doskonale znają zarówno amatorzy fitness, jak i jogi czy pilatesu. Znakomicie kształtuje ona zarówno brzuch, jak i grzbiet. W wersji trickboardowej to wyższa szkoła jazdy – dodatkowo musisz łapać balans. Stopy opierasz bowiem o deskę. Wykonując to ćwiczenie, pamiętaj o kilku kwestiach. Po pierwsze – wykonuj je nie na prostych rękach, jak to bywa w wersji zaczerpniętej na przykład z jogi, a na zgiętych łokciach, o które się podeprzesz. Po drugie – zadbaj o to, by stopy rozstawione były nieco szerzej.

Trickboard
Deskę możesz robić również na trickboardzie!

Trickboard – korzyści

Tak naprawdę wiele ćwiczeń, które wykonywane są na zajęciach fitness czy pilates, możesz ,,przetlumaczyć” na wersję pod trickboard. Mowa tu choćby o pompkach czy tzw samolotach, czyli pozycjach, w których stojąc, pochylasz korpus do przodu, a jedna noga pozostaje w górze. Dlaczego ćwiczenia w wariancie trickboardowym lepiej przygotują Cię na kolejny sezon niż ich tradycyjne wersje? Ponieważ oprócz wzmacniania mięśni, pracujesz przy nich również nad balansem, doskonaląc stabilizację całego ciała. To niezwykle istotne na stoku. Trickboard możesz wykorzystać gdziekolwiek – na siłowni, ale też w plenerze. Jeśli jeszcze nie masz własnego sprzętu, sprawdź szeroki przekrój modeli dostępnych w naszym sklepie. Oferujemy również wersje ze spersonalizowaną grafiką na zamówienie.