Miłośnikom narciarstwa zdarza się spoczywać na laurach po sezonie. Tymczasem, aby zachować dobrą formę na kolejny rok białego szaleństwa, ćwiczyć warto cały czas! Jaka aktywność fizyczna najlepiej współgra z wymaganiami fizycznymi, narzucanymi przez narciarstwo?

Są osoby, które na stoku potrafią spędzać całe dnie, oddając się uprawianiu ukochanego sportu. Nic dziwnego – narty to sport, który wciąga i absolutnie uzależnia. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi zjazdu, ale utrzymywanie formy wymaga poświęceń. Jeśli zależy Ci na tym, by w przyszłym sezonie w pełni cieszyć się uprawianiem sportu zimowego, warto wybrać odpowiednią aktywność fizyczną na inne pory roku. A przy tym oczywiście cieszyć się sezonem do ostatniej chwili! Nawet w marcu czy kwietniu w niektórych kurortach możliwe są zjazdy na naturalnej pokrywie śnieżnej.

Sporty poza sezonem dla miłośników nart zjazdowych

Aktywności, które polecamy pasjonatom nart zjazdowych, rozwijają wszystkie mięśnie ciała, a przy tym pomagają ćwiczyć inne istotne aspekty sprawności w przypadku sportów zimowych, jak choćby równowaga.  Co warto ćwiczyć? Pomijając rutynowy jogging, który wspaniale wzmacnia kondycje, warto

narty zjazdowe co ćwiczyć?
Pilates to znakomita aktywność dla narciarzy i snowboardzistów, czekających na kolejny sezon.

Pilates

Ta relatywnie młoda dyscyplina gimnastyczna, która swoją nazwę zaczerpnęła od nazwiska jej wynalazcy, czerpie z różnych sportów, tworząc mozaikę ćwiczeń rozwijających mięśnie całego ciała. Niestety, z racji tego, że przylgnęła do niej łatka ,,aktywności dla seniorów”, wiele osób decyduje się na inne, bardziej wymagające dyscypliny. A szkoda, bo trudno o bardziej ogólnorozwojowy rodzaj gimnastyki niż pilates. Łącząc w sobie ćwiczenia izometryczne, elementy baletu i jogę, dyscyplina ta jest znakomitym sposobem nie tylko na rozciągnięcie mięśni, ale również ich uelastycznienie i wzmocnienie. W sam raz dla osób jeżdżących na nartach!

Joga

Oczywista sugestia dla każdego miłośnika sportów zimowych. Zajęcia jogi obserwowane z boku często wydają się lekką gimnastyką. Wystarczy jednak zmienić perspektywę, by przekonać się, że potrafią dać prawdziwy wycisk. Zastyganie w określonych pozach – a sanach – naprawdę wzmacnia mięśnie. Amatorom nart zjazdowych szczególnie polecamy Utkatasanę i Garudasanę, znakomicie wzmacniające różne mięśnie nóg. Z kolei przy ćwiczeniu równowagi znakomicie sprawdzi się Vrksasana i Natarajasana. Warto pamiętać, że w przypadku jogi ważny jest stopniowy postęp i wsłuchiwanie się we własne ciało. Jeśli Twoje ciało sygnalizuje Ci bólem czy napięciem, że dany ruch przekracza Twoje możliwości, nie należy na siłę próbować wykonania asany, ale znaleźć dla siebie komfortową pozycję.

narty zjazdowe co ćwiczyć?
Trickboard pomaga rozwinąć równowagę, niezwykle ważną dla narciarzy i snowboardzistów.

Trickboard

Do ćwiczeń tego rodzaju niezbędny jest rekwizyt – gwarantujemy jednak, że nie będziesz żałować jego zakupu. Trickboard to element obowiązkowy w wyposażeniu każdego amatora nart zjazdowych i snowboardu. Umożliwia ćwiczenie równowagi w warunkach domowych. To nie jego jedyna zaleta – jeśli dobierzesz odpowiedni zestaw ćwiczeń, z jego wykorzystaniem możesz korygować wady postawy. Jakościowe trickboardy – także z możliwością personalizacji nadruku – kupisz w naszym sklepie.