Trickboard to dla wielu wciąż dość tajemniczy przyrząd. Kto najczęściej go używa? Dlaczego zyskuje popularność wśród sportowców? I przede wszystkim – jak na nim ćwiczyć? Odpowiadamy na wszystkie pytania.

Trickboard – po co?

Jak podpowiada sama nazwa, trickboard jest przyrządem służącym do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Możesz zapytać – po co na nim trenować, skoro istnieje tyle różnego rodzaju maszyn? Przede wszystkim dlatego, że nie istnieje inny sprzęt, który w takim stopniu przyczyniałby się do rozwoju równowagi. A jak zapewne doskonale wiesz, jest ona kluczowym element w jeździe na nartach czy snowboardzie, zwłaszcza w przypadku, gdy uprawiasz te sporty profesjonalnie.

trickboard
Trickboard wzmocni Twoją kondycję i zdolności motoryczne.

Trickboard – po sezonie

Przyrządu możesz używać w zasadzie przez cały rok. Szczególnie popularny jest jednak jako uzupełnienie treningu narciarskiego czy też snowboardowego w miesiącach poza sezonem. Może być stosowany w charakterze uzupełnienia codziennej fizycznej aktywności. Ćwicząc z trickboardem, nie wyrobisz mięśni – nie o to chodzi w jego stosowaniu. Najważniejszy jest przede wszystkim balans, którego poczucie możesz wzmocnić, wykonując odpowiednie ćwiczenia z wykorzystaniem tego sprzętu.

Trickboard – korekcja wad postawy

Przyrząd ten coraz częściej staje się urozmaiceniem zajęć korekcyjnych. Wpływają na to przede wszystkim różnorodne możliwości jego zastosowania, Trickboard można stosować między innymi do pracy z plecami wklęsłymi i okrągłymi. Pomaga również w korygowaniu skoliozy, kolan koślawych czy wad stóp. Dobierając odpowiednie ćwiczenia, można wzmacniać poszczególne partie mięśni. Trening na trickboardzie zazwyczaj angażuje całe ciało, co przekłada się pozytywnie na efekty terapii. Pomaga on również na regulację pracy oddechowej, dzięki czemu jest doskonałym narzędziem do walki z wadami klatki piersiowej.

trickboard
Trickboard to idealne uzupełnienie aktywności fizycznej poza sezonem.

Trickboard dla balansu

Zyskujący coraz większą popularność trickboard często traktowany jest jako uzupełnienie różnego rodzaju dyscyplin sportowych. W zasadzie jednak może być stosowany niezależnie od tego, czy na co dzień uprawiasz inne sporty, To po prostu znakomite ćwiczenie, wzmacniające koordynację ruchową i zdolności motoryczne. Warto korzystać z niego nie tylko w przypadku, jeśli jesteś sportowcem – jego efekty doceni każda osoba, a zwłaszcza te, cierpiące na problemy z bólem kręgosłupa czy brakiem poczucia równowagi.

Jak ćwiczyć na trickboardzie?

To, jak zbudowany jest trickboard, determinuje sposób jego zastosowania. To prosty przyrząd składający się z deski, umieszczanej na specjalnym wałku. Aby z niego korzystać, w zasadzie nie musisz znać żadnych specjalnych metod treningowych. Wystarczy znajomość podstawowych ćwiczeń, takich jak choćby przysiady. Wykorzystując je do swoich trickboardowych eksperymentów, pamiętaj o tym, że najważniejsza jest oczywiście dobra zabawa! W tego rodzaju ćwiczeniach nie chodzi przecież o tempo ani efekt w postaci większej ilości mięśni. Wypróbuj różne warianty ćwiczeń, które pomogą Ci złapać równowagę. Wiele inspiracji znajdziesz na youtube’owych kanałach czy artykułach.

W naszym sklepie zamówisz trickboardy w atrakcyjnych cenach.