Narty dla dorosłych to zazwyczaj inwestycja na lata. Inaczej jest w przypadku tych juniorskich, z których dziecko dość szybko wyrasta. Nie znaczy to jednak, że poświęcenie uwagi ich doborowi jest zbędne. Przeciwnie – należy zwrócić w uwagę na wiele czynników.

Narty dla juniora

Każdy rodzic wie z własnego doświadczenia, jak łatwo maluchy się zniechęcają. Nic w tym dziwnego – dzieci szukają przede wszystkim dobrej zabawy, a jeśli coś im jej nie gwarantuje, szukają innego zajęcia. Jeśli jednak naprawdę zależy Ci na tym, by dziecko polubiło jazdę na nartach, dobór odpowiedniego modelu jest absolutnie niezbędny. To w źle dobranych nartach zazwyczaj ma źródło odczuwany przez malucha dyskomfort. Jeśli bowiem są zbyt długie lub twarde, będzie miał on problemy z utrzymywaniem równowagi i kontrolą nad sprzętem. Szczególnie w przypadku początkujących narciarzy, należy poświęcić zakupom dużo uwagi. A później? Wystarczy obserwować, jak dziecko zaczyna cieszyć się jazdą i powoli zaczyna Ci dorównywać!

narty juniorskie
Dobry wybór parametrów nart juniorskich przyspieszy postępy.

Długość nart juniorskich – najważniejsze kryterium

Pamiętaj, że należy wystrzegać się błędu, który popełnia większość osób, decydujących się na zakup nart dla swoich dzieci. Kupowanie ,,na zapas”, bo dziecko wkrótce wyrośnie, to zły pomysł, który może skutkować kontuzjami na stoku. Wyjątkiem jest sytuacja, w której już dobrze jeździ na nartach– w takim przypadku prawdopodobnie poradzi sobie z dłuższym sprzętem. Wzrost dziecka to najważniejszy parametr, służący do doboru nart juniorskich. Powinny one sięgać brody, choć długość do nosa również jest dobrym odniesieniem. Sprzęt zdecydowanie nie powinien sięgać wyżej. Czasem rodzice decydują się na zakup dłuższych nart w przypadku gdy dziecko waży nieco więcej niż jego rówieśnicy. To dobra decyzja – maluch będzie czuł się na tego rodzaju nartach znacznie pewniej.

Krótkie narty juniorskie – dla kogo?

Narty juniorskie dla początkujących powinny być krótsze, niż te dla zaawansowanych małych adeptów sportów zimowych. Głównym powodem jest fakt, że taki sprzęt zdecydowanie łatwiej kontrolować. To zagwarantuje początkującemu większą pewność na stoku i poczucie bezpieczeństwa. Łatwo będzie mógł się zatrzymywać i omijać przeszkody. Jednocześnie, krótkie narty nie gwarantują takiej płynności i stabilności. Jeśli dziecko będzie po jakimś czasie jeździć lepiej, warto zaproponować mu przerzucenie się na dłuższy model.

narty juniorskie
Pamiętaj, by zwrócić uwagę przede wszystkim na długość nart juniorskich.

Narty juniorskie – jak je kupować?

Warto zaznaczyć, że narty juniorskie wyróżnia na tle wyrobów przeznaczonych dla dorosłych nie tylko długość, ale i konstrukcja. W trosce o wygodę małych adeptów narciarstwa, producenci wprowadzają liczne udogodnienia, które mają pomóc dzieciom szybciej się uczyć i rozwijać. Nacięcia i inne modyfikacje konstrukcyjne pomagają maluchowi osiągać wyższą kontrolę nad sprzętem i doskonalić swoje umiejętności. W naszym sklepie znajdziesz szeroki przekrój nart juniorskich, uwzględniających tego typu rozwiązania.