Sezon rozpoczął się już na dobre. Zapoznaj się z nowinkami dotyczącymi polskich stoków, by lepiej zaplanować weekendowe wyjazdy na narty czy snowboard. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać białemu szaleństwu.

Przygotowany do wypadu na narty lub snowboard? Jeśli wciąż nie udało Ci się zaplanować pierwszego wyjazdu, lub przewidujesz go dopiero podczas świątecznej przerwy, najnowsze wieści mogą wpłynąć na jego kształt. Infrastruktura polskich ośrodków narciarskich co roku się poszerza, dzięki czemu coraz częściej stawiane są one w jednym rzędzie z najbardziej popularnymi destynacjami zagranicznymi. Jednocześnie, wciąż kuszą relatywnie niskimi cenami, które pozwolą Ci nieco ograniczyć budżet wyjazdu. Jeśli rozważasz przyszłoroczny wypad w Alpy, nowości w polskich górach mogą skusić cię do pozostania w kraju. Gdzie warto wybrać się w tym roku i na co zwrócić uwagę?

snowboard
Polskie kurorty narciarskie dorównują jakością zagranicznym.

Wisła i Ustroń

W tym roku zrzeszenie ośrodków narciarskich w regionie, liczące do tej pory 12 stacji, poszerzyło się o kolejne dwie. Oznacza to większe możliwości dla posiadaczy Wiślańskiego Skipassu. Które stacje dołączyły do zrzeszenia? Są to Soszów i Stok. Użytkownicy tego skipassu mogą korzystać z 30 km tras. Coś dla siebie znajdą w tej ofercie zarówno doświadczeni amatorzy białego szaleństwa, jak i Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami zjazdowymi lub snowboardem. Odwiedź Wisłę i Ustroń, jeśli zależy Ci na różnorodności stopnia trudności tras i braku tłumów, na które prawdopodobnie natkniesz się w okolicach Zakopanego.

Szczyrk na snoboard?

Tutaj również możesz spodziewać się licznych zmian, mogących sprawić, że po tegorocznych odwiedzinach będziesz chętniej powracać do tej popularnej destynacji narciarskiej. W Beskid Sport Arena pojawi się na przykład snowpark, którego bez wątpienia brakowało do tej pory w tym miejscu, a także sala zabaw, dzięki której Szczyrk stanie się jeszcze bardziej przyjazną destynacją dla rodzin z dziećmi. Maluchy będą mogły tam uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych. Zmiany wprowadzono również w systemie naśnieżania.

snowboard
Jeśli szukasz spokoju i wolności, zaplanuj wyjazd samodzielnie, trzymając się kameralnych kurortów.

Glamping snowboardowy

Jeśli znudziło Cię nocowanie w hotelach, w tym sezonie postaw na glamping. Co oznacza ten tajemniczy termin? To połączenie słów glamour i camping – czy już domyślasz się, czego możesz się spodziewać przy tego rodzaju noclegu? W Polsce ostatnimi czasy pojawiło się wiele ośrodków, oferujących miejsca noclegowe, łączące w sobie cechy campingu i luksusowego hotelu. Mogą być to ciepłe jurty lub dobrze wyizolowane kapsuły, przywodzące na myśl przeszklone iglo. Dzięki tego rodzaju noclegowi masz szansę na bliższy kontakt z naturą. Zaskocz rodzinę, rezerwując nocleg w jednym z tego rodzaju górskich przybytków, łącząc go z wypadem na narty lub snowboard.

Do wyjazdu przygotujesz się, robiąc zakupy w naszym sklepie.