Jako jeden z podstawowych elementów narciarskiego wyposażenia, gogle narciarskie powinniśmy dobierać ze szczególną rozwagą. Na jakie technologie warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

W przypadku tego elementu ekwipunku, warto sprawdzić każdą wprowadzoną na rynek innowację. Dobrze dobrane gogle narciarskie są gwarantem widoczności na stoku, w

związku z czym to od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo Twoje i innych. Zdolność dostrzeżenia przeszkód i realnej oceny warunków panujących na danym odcinku stoku to podstawa podczas każdego rodzaju jazdy. Z tego względu warto poszukiwać rozwiązań, które sprawią, że bez trudu będziesz poruszać się na nartach czy snowboardzie – niezależnie od panujących warunków.

Gogle narciarskie – istotne cechy

Ewolucja gogli narciarskich zachodzi dość powoli – w zasadzie, od momentu powstania pierwszych wersji forma tego akcesorium zmieniła się w niewielkim stopniu. Producenci stale starają się jednak wprowadzać na rynek ich udoskonalone wersje, które dostosowują się do warunków atmosferycznych. To niezwykle istotna kwestia – w górach ulegają one przecież niezwykle dynamicznym zmianom. Słoneczny bezchmurny dzień w ciągu kilku minut może stać się jedynie wspomnieniem, zastąpiony burzą śnieżną. Oba rodzaje pogody potrafią przysporzyć narciarzowi sporo problemu. Intensywne słońce w zestawieniu z pokrywą śnieżną oślepia; zmasowane opady śniegu zmniejszają widoczność w równym stopniu. Gogle narciarskie powinny wspomagać narciarza w każdych warunkach – w praktyce jednak nie każde sprawdzają się na medal.

gogle narciarskie
Dobrym wyjściem będzie zakup gogli narciarskich z fotochromem.

Gogle narciarskie – fotochrom i PRISM

W przypadku tego akcesorium, często za największą rewolucję uznaje się wprowadzenie wymiennych soczewek. To jednak niekoniecznie poręczne związanie. Odpowiedzią na nie jest elektrochromizm – system, który dzięki prostemu fizycznymi mechanizmowi umożliwia zmianę koloru. Technologia wykorzystywana jest powszechnie przy produkcji ,,inteligentnych” okien. Wykorzystanie jej w goglach narciarskich umożliwia zmianę odcienia szybki za pośrednictwem jednego kliknięcia. Gogle z fotochromem dopasują się automatycznie do panujących na stoku warunków, co jest ogromnym udogodnieniem dla narciarza. Prym wśród najczęściej wykorzystywanych w nowoczesnych akcesoriach technologii wiedzie również PRISM, zwiększająca kontrast i jakość widzenia.

Gogle narciarskie – najnowsze technologie dostępne na rynku

Jeśli chcesz wybrać jedno z prawdziwie rewolucyjnych akcesoriów, rozważ zakup innej

rewelacji w branży narciarsko–snowboardowej, a mianowicie gogli narciarskich z wbudowanym GPS. To propozycja dla amatorów sportów zimowych, którzy lubią wybierać mniej utarte szlaki. Ten gadżet dla prawdziwych pasjonatów, zintegrowany z mikrokomputerem i Google Maps, wyposażony również w czujnik temperatury i ciśnienia.

gogle narciarskie
Szukaj gogli, które sprawdzą się zarówno w słoneczny dzień, jak i podczas intensywnych opadów śniegu.

Jeśli niekoniecznie zależy Ci na tego rodzaju udogodnieniach, postaw po prostu na dobrze dopasowane do twarzy gogle, które skutecznie unieszkodliwiają wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych na jakość widzenia na stoku. W naszym sklepie znajdziesz szereg produktów, które doskonale sprawdzą się w każdych warunkach.